fbpx

Budowa liścia – botanika Montessori (wideo)

Przygodę z roślinami dzieci zaczynają dość szybko. Flora jest fascynującym tematem pełnym barw i zapachów. Jeśli dzieci chodzą do przedszkola Montessori lub gdy wprowadzasz ją w domu to maluchy uczą się starannej i ostrożnej pielęgnacji roślin dość wcześnie. TUTAJ i TUTAJ możesz zobaczyć jak to wygląda w praktyce.

Po etapie pielęgnacji przychodzi czas na poznanie budowy liścia. Taką prezentację można przeprowadzić dla dzieci przedszkolnych lub wczesnoszkolnych. Wcale nie są tu potrzebne drewniane puzzle, ani inne kupne materiały. Wystarczy to co znajduje się wokół nas – przyroda.

Zobaczcie sami:

Jako ciekawostkę napisze tylko, że drewniane puzzle z budową liścia, kwiatu czy drzewa nie są oryginalnymi pomocami wymyślonymi przez Montessori. Zostały „wcielone” do metody dużo później i utarło się ogólne przekonanie, że są jej częścią.

Jedną z kolejnych prezentacji botanicznych dla starszaków jest sposób przemieszczania się nasion, którą możesz zobaczyć TUTAJ – ta lekcja jest przeznaczona dla dzieci szkolnych i jest jedną z wielu prezentacji z programu botanicznego.

Dajcie znać w komentarzu czy znaliście tą prezentacje lub czy będzie Wam przydatna.

Podziel się swoją opinią