fbpx

Weekend z Wielkimi Lekcjami - szkolenie stacjonarne

Wyobraź sobie, że znów jesteś w szkole. Na geografii nauczyciel omawia Układ Słoneczny lub krajobraz Polski. Na chemii nauczyciel mówi o pierwiastkach i układzie okresowym. Ostatnia lekcja fizyki na której słuchasz o właściwościach ciał stałych i już czujesz, że w zasadzie nic z tych lekcji nie rozumiesz. Jak to możliwe, że nic się ze sobą nie łączy i musisz uczyć się wąskiego wycinka wiedzy w oderwaniu od każdego innego przedmiotu?
A gdybym Ci powiedziała, że mam na to rozwiązanie?

Podaruj dzieciom to czego my nie otrzymaliśmy w szkole – kompletną i połączoną wiedzę bez podziału na przedmioty, ubraną w piękne opowieści. Dzięki Wielkim Lekcjom najpierw Ty, jako nauczyciel doświadczysz ich mocy i magii, aby następnie przekazać je swoim uczniom.

Daj się zaczarować i dołącz do “Weekendu z Wielkimi Lekcjami“.

Zakres szkolenia - poznaj wszystkie Wielkie Lekcje!

W trakcie jednego weekendu będziesz uczestniczyć we wszystkich Wielkich Lekcjach Montessori. Wcielisz się w dziecko i na własnej skórze doświadczysz mocy Wielkich opowieści słuchając ich i doświadczając. Dowiesz się m.in. jak prowadzić narrację w każdej z opowieści i jaka jest różnica w opowiadaniu dzieciom przedszkolnym i szkolnym.

Pierwsza Wielka Lekcja - powstanie Wszechświata

To historia o tym jak zaczęło się wszystko, co było na początku oraz jak powstała nasza planeta Ziemia. Eksperymenty ilustrujące opowieść pozwalają dzieciom samodzielnie doświadczyć praw fizyki oraz zachęcają do dalszych odkryć i pogłębiania wiedzy.

Druga Wielka Lekcja - powstanie życia na Ziemi

To kontynuacja historii o początku wszystkiego czyli Pierwszej Wielkiej Lekcji. Ta opowieść przeniesie dziecko do czasów, gdy życie pojawiło się w wodzie i kolejno ewoluowało, aby Ziemia mogła zapełnić się roślinami i zwierzętami. W tej lekcji dziecko dowie się i zobaczy dlaczego dinozaury nie mogły się spotkać z człowiekiem.

Trzecia Wielka Lekcja - nadejście Człowieka

Piękna narracja o wyjątkowych darach jakie otrzymał człowiek i o tym co go wyróżnia od pozostałych istot na Ziemi. Ta historia jest również opowieścią o ewolucji człowieka i o tym, że w jednym czasie Ziemię zamieszkiwały różne rodzaje człekokształtnych.

Czwarta Wielka Lekcja - historia pisma

Zabiera dziecko w podróż do czasu, gdy u ludzi rozwinęła się potrzeba uwieczniania informacji. Jaką drogę musiały przejść znaki, ile pokoleń i cywilizacji miało swój wkład w ich powstanie? Jak to się stało, że dziś posługujemy się alfabetem? O tym wszystkim mówi historia pisma.

Piąta Wielka Lekcja - historia liczb

To ważna opowieść o szczególnym języku, o języku cyfr i liczb. Jak powstała potrzeba zapisywania ilości oraz dlaczego nie wszystkie systemy zapisu liczbowego przetrwały do dziś lub nie są powszechnie stosowane? O tym wszystkim usłyszysz podczas piątej i ostatniej Wielkiej Lekcji.

Dodatkowe opowieści

Wielkim Lekcjom zawsze towarzyszą tzw. kluczowe opowieści. Podczas szkolenia poznasz “Opowieść o Matce Ziemi”, “Ewolucję człowieka”, “Linię ręki”, “Wielką rzekę” oraz “Opowieść o roślinach”.

Dlaczego warto?

Wielkie Lekcje - krok po kroku

Dowiesz się krok po kroku, jak prowadzić wszystkie Wielkie Lekcje, otrzymasz dokładny plan prowadzenia zajęć wraz z opisem i komentarzami.

Dodatkowe opowieści

Poznasz tzw kluczowe opowieści wraz z ich omówieniem. Będę tam do Twojej dyspozycji, więc odpowiem na Twoje pytania.

Niezbędne materiały

Otrzymasz niezbędne materiały, dzięki którym będziesz mógł/a przeprowadzić Wielkie Lekcje samodzielnie, w tym również “Karty eksperymentów” ze sklepu wielkielekcje.pl

Certyfikat ukończenia

Po zakończeniu szkolenia każda osoba, która brała udział otrzyma certyfikat uczestnictwa.

Szczegóły oferty

Untitled design (6)

Dla kogo

Warsztat “weekend z Wielkimi Lekcjami” jest kierowany głównie do kadry nauczycielskiej, specjalistów i terapeutów, rodziców, studentów, a także dla każdej osoby zainteresowanej pedagogiką Montessori oraz Wielkimi Lekcjami.

2

Czas trwania

Intensywne szkolenie weekendowe, napakowane wiedzą, opowieściami oraz inspiracjami. Spotkamy się na dwa dni po 7h zegarowych (9.00 – 16.00). Kiedy? To zależy od tego kiedy mnie potrzebujesz 😉 termin do indywidualnego ustalenia.

darling (5)

Uczestnicy

Maksymalna ilość osób na warsztatach zależy od pomieszczenia w którym będziemy przebywać ponieważ materiały po rozłożeniu będą zajmowały sporo miejsca. Tą kwestię możemy ustalić indywidualnie, jednak przy założeniu, że jest dużo miejsca do dyspozycji maksymalna ilość uczestników to 30 osób.

1

Koszt

Koszt obejmuje prezentację i omówienie wszystkich Wielkich Lekcji u Ciebie w placówce. Dodatkowo otrzymasz treści wszystkich Wielkich Lekcji, które stanowią gotowy plan przeprowadzenia zajęć oraz dodatkowe opowiadania, kluczowe do przeprowadzenia WL. Ponadto każdy z uczestników otrzyma indywidualny kod zniżkowy na zakupy w sklepie wielkielekcje.pl

Zapisz się na szkolenie

Skontaktuj się ze mną

Jeśli jesteś zainteresowany/a moim szkoleniem, skontaktuj się ze mną! Na pewno znajdziemy dogodny termin:)

mailowo: kontakt@wielkielekcje.pl

telefonicznie: 667 110 315

przez social media: